图片
荣富国际logo
会员登录
登录账号:
登录密码:
验 证 码:
您好,您已登录
您有条新到站内短信
会员中心 退出登录
图片
点评分类
点评搜索
点评详情
发布于:2018-11-21 02:35:05  访问:1399 次 回复:0 篇
版主管理 | 推荐 | 删除 | 删除并扣分
Szambo Z Betonu Innymi Słowy Z Plastiku?
Do wyboru są gotowe dobór szamba z betonu lub tworzywa sztucznego. Jedne plus drugie mają zalety, atoli też oraz wady. Na które wobec tego się uradzić?
Dół gnilny betonowe
Wykonuje się je zwykle z prefabrykowanych elementów z betonu dodatkowo żelbetowych. Produkowane są zbiorniki jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową oraz dwuczęściowe - składające się spośród dwóch połączonych skorup (dostępne są też modele wielokomorowe). Zbiorniki są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe lub prostokątne) wykonane z żelbetonu i PCW dodatkowo otwór inspekcyjny, służący do wyciągania nieczystości (spośród przykrywką blaszany ocynkowanej).
Wadą tego typu zbiorników jest duży brzemię. Powaga zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 odcień. W ten sposób spory obciążenie zbiornika betonowego prawdopodobnie utrudniać jego transport oraz zestaw. Producenci szamb betonowych najczęściej zapewniają transport i składanie, dysponując specjalistycznym sprzętem.
Zanim lecz pojemnik zostanie dostarczony poniżej zalecany adres, należy przygotować transzeja o szerokości i długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Należy podobnie dać możliwość dostęp do wykopu samochodu ciężarowego również umożliwić rozładunek zbiornika tyłem (częściej) oznacza to bokiem. Pojemnik montowany jest za pośrednictwem urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest wierzchnia część zbiornika. Pozycja łączenia szamb dwuczęściowych jest później kodowanie warstwą zaprawy wodoszczelnej.
Kloaka betonowe jest bezspornie solidniejsze od szamb plastikowych. Jeżeli ponad zbiornikiem planujemy np. lokalizacja parkingowe na rzecz samochodu, innymi słowy droga dojazdowa do garażu należałoby wybrać tak taki rodzaj zbiornika. Dół gnilny betonowe będzie także lepszym rozwiązaniem, gdy mamy ulepszony równy wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. Jeśli w najbliższej przyszłości planowana jest kanalizacja, owo także będzie zdrowszy preferencja - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.
Kloaka tworzywowe
Wykonuje się je zazwyczaj spośród polietylenu o wysokiej gęstości plus żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe również odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Na przykład: pojemnik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go w takim razie przesyłać i montować (wolno to przede wszystkim uczynić we własnym zakresie), do posadowienia zbiornika nie jest konieczny żuraw. Być może się w ten sposób zdarzyć, że kloaka przestaje nam egzystować potrzebne, ponieważ wykonano przyłącze kanalizacyjne. Pojemnik taki można w dalszym ciągu wyzyskać aż do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) czy komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.
Wadą szamb plastikowych jest natomiast mała wytrzymałość na duże zadłużenia. Nie zaleca się miejsca ponad nimi ustalać na miejsce do parkowania na rzecz samochodów.
W gruntach o wysokim poziomie wód plus gruntach gliniastych (w których przypadkiem się tezauryzować tlenek wodoru) zbiornik koniecznie powinno się zabezpieczyć nim wyporem. W tym celu trzeba go obetonować oznacza to przymocować do płyty żelbetowej.
共0篇回复 每页10篇 页次:1/1
共0篇回复 每页10篇 页次:1/1
我要回复
回复内容
验 证 码
看不清?更换一张
匿名发表 
图片
脚注信息
版权所有 Copyright(C)2009-2020  荣富国际茶叶贸易有限公司